首頁 > C&K代理商 > RKC2SJF170SMTR LFS
影像僅供參考,以產品規格為準
RKC2SJF170SMTR LFS
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 12V
型號:
RKC2SJF170SMTR LFS
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.02A @ 12VDC
Actuator Type
Rectangular Button
Mounting Type
Surface Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
1.70mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
J Lead
Outline
3.50mm x 2.70mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
500gf
Ingress Protection
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C